Остап Семерак: На ЧАЕС розпочався процес насування арки на об’єкт «Укриття»
понеділок, 14 листопада 2016, 14:03

Міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак  повідомив, що сьогодні, 14 листопада 2016 року, розпочався процес насування Арки (НБК) на об’єкт «Укриття» четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

«Початок процесу насування Арки - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Будівництво унікальної технічної конструкції, аналогів якої немає світ, заслуга потужної групи інженерів та будівельників», - зазначив міністр.

Наразі, найбільша з побудованих коли-небудь рухома наземна конструкція довжиною 165м, висотою 110 м і загальною вагою 36200 т насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів.

Встановлення НБК зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об’єкту «Укриття».

В цілому НБК має подолати 327 м, щоб накрити об’єкт «Укриття». Передбачається, що весь процес триватиме декілька днів.

«Це  - історичний крок  до покращення екологічної безпеки в зоні відчуження і світі. І він став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці. Об’єднання 40 країн-вкладників та країн-донорів навколо однієї мети - захист людства від радіоактивних наслідків трагедії, ще один доказ того, що питання екологічної безпеки  в світовій політиці серед пріоритетних. Вірю, що перетворення зони відчуження в безпечну територію стане прикладом, зміни курсу екологічної політики в Україні в цілому», - підкреслив Остап Семерак.

У листопаді 2017 року планується ввести об’єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій.

 

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua