Захисна споруда над четвертим енергоблоком ЧАЕС – новий безпечний конфайнмент - це перший крок із комплексу заходів для перетворення «чорнобильської зони» в екологічно безпечну.
Про це на прес-конференції з нагоди завершення насування конфайнменту сказав міністр екології та природних ресурсів, представник «Народного фронту» Остап Семерак.
«Сьогодні було завершене насування арки. Наступний етап – листопад 2017 року. Протягом року ми маємо ввести в експлуатацію новий конфайнмент, це означає, що всі системи мають бути підключені та протестовані. Після цього можливо буде використовувати обладнання, яке встановлене всередині – крани. По-перше, це демонтаж нестабільних конструкцій, а з 2018 року ми перейдемо до виймання паливовмісних мас, деконструкції енергоблоку №4 ЧАЕС із подальшим захороненням», - сказав Семерак.
Міністр екології та природних ресурсів також додав, що Україна звернеться до міжнародних партнерів з проханням надати підтримку при демонтажі четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. В першу чергу мова йде про досвід та наукову підтримку, оскільки уряд та міністерство налаштовані перетворювати Чорнобильську зону в екологічну.
«Уряд готує звернення до міжнародних партнерів про наше бачення співпраці. Хотів би сказати, що ми очікуємо підтримку технічну, підтримку наукову, підтримку технікою в розбиранні четвертого енергоблоку», — сказав він.
Остап Семерак зазначив, що Україні буде складно впоратися з таким завданням самостійно і треба продовжити спільну міжнародну співпрацю, як це було з роботами з накривання зруйнованого реактора аркою.