Остап Семерак підписав наказ про заборону полювати на лося
неділя, 5 лютого 2017, 16:23

В Україні встановлено заборону полювання на лося європейського (Alces alces) строком на 25 років.

Відповідний наказ підписав міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак.

Державна екологічна інспекція отримала доручення забезпечити державний контроль за дотриманням режиму цієї заборони на всій території України.

Документом також передбачено розробку програми відтворення популяції цього виду лося в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

«З мораторієм на відстріл цих тварин Україна запізнилася на кілька десятиліть. Зараз, за різними підрахунками, популяція лосів в Україні нараховує від 2 тис. особин до 6 тис. Тоді як в Білорусі і Польщі близько 30 тис.», - зазначив Остап Семерак.

Він також додав, що Польщу теж свого часу спіткала подібна історія з масовим відстрілом цих тварин. З 2001 року там запроваджено мораторій і популяція лося за цей час зросла у кілька разів.

Міністр зазначив, що наказ було розроблено з урахуванням норм вітчизняного природоохоронного законодавства. Крім того, документ базується на висновках Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України.

«Насправді висновки науковців про стан популяції лося – критичні і лише офіційно підтверджують, що тварина в Україні опинилася на межі зникнення. Окремо хотів би подякувати екологічній спільноті за активну позицію та наполегливість у цій історії», - резюмував Остап Семерак.

Він висловив сподівання, що ухвалення проекту акта сприятиме збереженню популяції цього виду лося і поступовому зростанню його чисельності на території України та посилить державний нагляд (контроль) у сфері охорони, раціонального використання та відтворення тваринного світу за охороною цього виду в дикій природі.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua