Остап Семерак: Україна має якомога швидше ратифікувати договір з Молдовою щодо охорони річки Дністер
п’ятниця, 19 травня 2017, 12:26

Законопроект  «Про ратифікацію Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер» спрямовано до Верховної Ради.

За пропозицією міністра екології та природних ресурсів, представника партії «Народний фронт» Остапа Семерака відповідне рішення ухвалено на засіданні Уряду.

«Екологічна ситуація на Дністрі давно потребує вжиття невідкладних заходів як на державному, так і міжнародному рівнях. Адже поблизу річки мешкає близько 8 млн. осіб. Зокрема, вона є джерелом питного водопостачання для міст Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Кишинів, Бєльці та Одеса», - зазначив Остап Семерак.

Розроблений Мінприроди документ було підписано Україною та Молдовою у м. Рим (Італія) під час Шостої сесії Наради Сторін Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.

Остап Семерак наголосив, що ратифікація цього документу стане не лише першим міжнародним басейновим договором щодо впровадження інтегрованого управління водними ресурсами транскордонного річкового басейну, але й дозволить запровадити розподіл та регулювання водних ресурсів між двома країнами.

«Ми отримаємо реальний механізм співпраці щодо зниження рівня забруднення вод Дністра, зменшення рівня посух та таких надзвичайних ситуацій, як повені і паводки. Крім того, ратифікувавши договір, Україна виконає свої міжнародні зобов’язання перед Європейською Економічною Комісією ООН. Цього очікують наші молдовські колеги, які вже ратифікували цей Договір», - резюмував Остап Семерак.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua