Остап Семерак: В Україні буде запроваджено європейську систему торгівлі квотами на викиди парникових газів
вівторок, 25 квітня 2017, 12:20

Міністерство екології та природних ресурсів за підтримки Світового Банку веде активну роботу щодо впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак під час робочої зустрічі,  присвяченої питанням виконання міжнародних зобов’язань України щодо зміни клімату та впровадження ринкових механізмів відповідно до Директиви 2003/87/ЄС про впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Він зазначив, що для початку в Україні має бути створена якісна система моніторингу, звітності та верифікації парникових газів, яка б дозволила визначити реальні обсяги викидів парникових газів та стала основою для створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів.

«Національна система торгівлі квотами на викиди парникових газів стане для України абсолютно новим інструментом реалізації державної політики в сфері зміни клімату. Тому для нас важливо відповідально і з розумінням ситуації в Україні підійти до впровадження цієї системи. Для цього необхідними є активна міжнародна співпраця, врахування досвіду інших країн  щодо впровадження національного ринку торгівлі квотами на викиди парникових газів, а також врахування економічного розвитку України. Це європейські принципи реалізації кліматичної політики», -  пояснив Остап Семерак.

Водночас він підкреслив, що без належної системи моніторингу парникових газів в Україні навряд чи вдасться створити справжній національний ринок торгівлі квотами. Тому Мінприроди зараз розробляє пакет правових, методологічних та технічних рішень, необхідних для впровадження та забезпечення функціонування системи моніторингу та звітності парникових газів у відповідності до вимог європейського законодавства.

«Вже на кінець 2017 року ми плануємо винести на розгляд Уряду та Парламенту проект Закону України «Про систему моніторингу, звітності та верифікації парникових газів», - розповів Остап Семерак.

Він припустив, що на створення та реалізацію системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів Україні знадобиться не більше 3 років і опісля можна буде говорити  про створення національної системи торгівлі квотами парникових газів.

«Ці заходи дозволять Україні не лише виконати важливі міжнародні зобов’язання, але й стимулюватимуть модернізацію й підвищення енергоефективності виробництв, залученню інвестицій та створять передумови для виходу на регіональний і світовий ринки торгівлі квотами на викиди парникових газів», - резюмував міністр.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua