Остап Семерак: В українських школах компостуватимуть відходи
вівторок, 10 квітня 2018, 13:13

10 квітня розпочинається збір заявок серед шкіл на участь у Всеукраїнському екологічно-освітньому проекті «Компола».

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook.

Це спільний проект Мінприроди та Міністерства освіти і науки, спрямований на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку і споживання.

У 200 закладах, які відповідатимуть умовам конкурсу, встановлять компостер для переробки харчових відходів. Ключовим критерієм при відборі шкіл-учасниць буде мотивація, яку вони зможуть продемонструвати в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам.

Основна мета проекту - дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію, щодо відповідального споживання.

Сам проект «Компола» був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Після цього його ідею підтримали міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зараз проект вже успішно реалізований у 32 навчальних закладах  у різних куточках України.

Для участі заклад має заповнити Google-форму за посиланням.

Усі школи, що візьмуть участь у проекті, пройдуть навчально-практичний семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.

«Органічні відходи досі становлять значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ. У світі вже давно та ефективно працює система їх перетворення на органічне добриво – компост. Це доступний і маловитратний механізм. Було б правильно, якщо б компостери були встановлені в усіх школах і перетворювали  відходи їдалень на органічні відходи», - зазначив Остап Семерак.

На його думку, це може стати важливим кроком до глобального запровадження в побуті українців моделі сталого споживання.

«Виховання покоління українців з високим рівнем екологічної свідомості  має починатися з дитинства. Заради  цієї мети ми об’єднали зусилля двох міністерств та підтримали ідею талановитих школярів Нікіти Шульги та Софії-Христини Борисюк. Такі діти – це наше майбутнє, з яким нам вдасться перетворити Україну на екологічно безпечну  країну», - пояснив Остап Семерак.

За словами міністра освіти і науки, представника партії «Народний фронт» Лілії Гриневич, проект «Компола» ідеально підходить для розвитку екологічної грамотності у школярів, що передбачено реформою «Нова українська школа».

«Однією з 10 ключових компетентностей, якою має оволодіти випускник нової школи, є екологічна грамотність і здорове життя. Зараз школа не дає нашим дітям таких знань та навичок. Натомість ми напихаємо дітей непотрібною теоретичною інформацією, яка не створює для них жодних конкурентних переваг у сучасному світі. При цьому заклад, в якому встановлений компостер, може показати переваги та можливості екологічно-відповідального способу життя. Це також дає додатковий ресурс для вивчення біології та інших предметів природничого циклу», - розповіла Лілія Гриневич.

Мінприроди та Міносвіти запрошують навчальні заклади України подавати заявки та долучатися до екологічного проекту майбутнього «Компола». 

Зокрема, важлива наявність у закладу:

- затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можливо було б встановити компостер;

- ділянки, на якій розміщуватиметься компостер і яка має бути на відстані не менше 2 м від стін прилеглих будівель;

- їдальня закладу, яка має продукувати харчові відходи в загальному об`ємі 10-20 літрів на добу (два повних відра) (орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3). 

Серед них мають бути:

- очистки сирих овочів та фруктів;

- шкаралупа сирих яєць;

- заварка від чаю;

- залишки крупи чи каші без додавання масла.

 Заклад має мати можливість збирати для компостеру опале листя.

Збір заявок триватиме до 24 квітня 2018 року. Оголошення переможців відбудеться на початку травня цього року. Проект буде реалізовано за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття».

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua