Остап Семерак: Завдяки сервісу «Інтерактивна мапа» виявлено понад тисячу сміттєзвалищ
четвер, 4 травня 2017, 20:54

Завдяки роботі електронного сервісу «Інтерактивна мапа» до очищення країни від сміття  вдалося долучити не лише чиновників, але й кожного українця.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак.

За словами міністра, за понад сім місяців роботи інтерактивної мапи сміттєзвалищ від мешканців різних куточків України надійшло понад тисяча звернень про місцезнаходження легальних та нелегальних сміттєзвалищ. З них 32,32%  вдалося  ліквідувати.

«Якщо вірити даним експертів про те, що в Україні існує понад 30 тис. сміттєзвалищ, то понад 1% вже ліквідовано. Це відбулося в першу чергу завдяки активній громадянській позиції тих українців, котрі скористалися сервісом, а Мінприроди змусило чиновників на місцях виконувати свій обов’язок і прибирати сміття», - зазначив Остап Семерак.

Найактивніше до інформування про місцезнаходження сміттєзвалищ долучилися жителі Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Миколаївської, Одеської, Харківської та Полтавської областей, а також міста Києва. Саме від них на електронний сервіс надійшло найбільше повідомлень.

Своєю чергою найбільш відповідально до ліквідації сміттєзвалищ поставилися чиновники з Київської, Харківської, Дніпропетровської, Миколаївської та Вінницької областей.

Активніше  українці почали користуватися і мобільним додатком. За цей період через нього Мінприроди отримало 214 звернень про місця легальних і нелегальних сміттєзвалищ.

«Попереду сезон пікніків та літнього відпочинку на природі, проте нагадую, що варто не забувати не залишати після  себе сміття. Вкотре наголошую, що чисто не там де, прибирають, а там, де не смітять. Сервіс  www.ecomapa.gov.ua  -  до ваших послуг. Активніше користуйтеся ним  і надсилайте фотознімки з місць виявлених сміттєзвалищ. Команда Мінприроди швидко реагуватиме на ваші звернення і передаватиме їх органам місцевої влади для подальшої ліквідації сміттєзвалищ. Впевнений, що разом, об’єднавши зусилля, нам вдасться прибрати країну від моря сміття, яке катастрофічно  заполонило українські ліси, узбіччя доріг та водойми», - наголосив Остап Семерак.

Нагадаємо, проведена у 2016 році Мінприроди спільно з органами місцевої влади інвентаризація сміттєзвалищ  показала, що в Україні їх  6153. Водночас експерти припускають, що  в Україні  щонайменше 30 тисяч сміттєзвалищ, у тому числі несанкціонованих. З метою їх виявлення командою  Мінприроди було запущено  електронний сервіс та безкоштовні мобільні додатки для смартфонів, які підтримуються двома операційними системами Android та ios.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua