Парламент підтримав законопроект про перехід України до міжнародних стандартів поводження із радіоактивними відходами
вівторок, 17 квітня 2018, 16:30

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами» (№ 6089).

За відповідне рішення проголосувало 229 народних депутатів.

За словами міністра екології та природних ресурсів, представника партії «Народний фронт» Остапа Семерака, у результаті Чорнобильської катастрофи на території України утворилася велика кількість радіоактивних відходів, захоронення яких вимагає сучасних міжнародних стандартів екологічної безпеки.

«Законодавство, яке регулює дану сферу, застаріло. Запропоновані зміни стануть переходом від застарілих радянських безпекових вимог до міжнародних стандартів МАГАТЕ. Ними керуються і в країнах Європейського Союзу», - сказав Остап Семерак.

Він наголосив, що йдеться виключно про українські радіоактивні відходи та попросив політиків не спекулювати цією темою.

«Не йдеться про жодну можливість, навіть потенційну, завезення радіоактивних відходів із інших країн. Прошу не спекулювати даною темою», - резюмував міністр.

Нові стандарти поводження з радіоактивними відходами включають сучасні міжнародні принципи  безпеки та міжнародно визнані норми. Також, відповідно до нової класифікації, вводиться чотири типи сховищ, замість двох. Крім того, має суттєво зменшитися вартість захоронення всіх радіоактивних відходів.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua