Парламент зробив крок щодо зниження смертності на дорогах (відео)
вівторок, 18 вересня 2018, 18:57

Верховна Рада підтримала за основу законопроект щодо збільшення адміністративної  відповідальності за порушення правил користування пасками безпеки та мотошоломами.

Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів.

Секретар Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, представник фракції “Народний фронт”, співавтор відповідного законопроекту (№8492), Антон Геращенко зазначив перед голосуванням, що цим законом пропонується підвищити штрафи за ігнорування пасків безпеки в автомобілях та мотошоломів під час руху транспортних засобів з 51 гривні до 850. Таке збільшення пов’язане із значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням пасків безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами.

Так, рівень користування пасками безпеки в Україні є найнижчим серед усіх країн Європи. Лише 15% водіїв користуються пасками безпеки за даними дослідження Кампанії “За безпечні дороги”, проведеного в 2017 році. Для прикладу, у Франції 99% водіїв постійно використовують паски безпеки, Чехії – 97%, Словенії – 93%, Польщі – 83 %. Міжнародний досвід свідчить, що одним з найефективніших способів спонукати водіїв та пасажирів користуватись пасками безпеки і мотошоломами, є посилення відповідальності за ці порушення. У країнах з високим рівнем безпеки руху штраф складає значну частину від доходу і тому більшість водіїв та пасажирів користуються ременями безпеки та мотошоломами. Як приклад, у Франції штраф за ігнорування ременя безпеки становить 135 євро, Словенії – 120 євро, Чехії – 77 євро.

“Цей законопроект не для того, щоб збільшити надходження до бюджету за рахунок штрафів. Цей законопроект для того, щоб привернути увагу громадян, що потрібно берегти свої життя. Будь ласка, кожен, хто сідає до автівки - повинен пристібатися, пасажири повинні пристібатися, кожен мотоцикліст повинен носити мотошолом. Але коли штраф 51 гривня - то багато хто про це забуває. І навіть якщо водій думає, що він ідеально кермує машиною, що він найкращий, що він знає правила дорожнього, він не застрахований від того, що інший водій погано знає правила дорожнього руху і він вріжеться в його автівку і будуть гинути люди або отримають серйозні травми”, - наголосив парламентар.

Як зазначив Антон Геращенко, згідно зі статистикою, ті, хто користуються мотошоломами та пасками безпеки, мають більший шанс вижити або отримати менші травми при зіткненні.

“Але коли штраф лише 51 гривня, то поліцейські не можуть адекватно штрафувати тих осіб, які порушують закон. Тому я пропоную підтримати цей закон та підвищити штрафи. Прошу всіх депутатів – і коаліції, і опозиції, і позафракційних - підтримати його. Це закон для всієї країни!”, - звернувся представник фракції “Народний фронт” до колег.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), невикористання пасків безпеки та мотошоломів є одним з ключових факторiв ризику, який безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху та має прямий причинно-наслідковий зв'язок з дорожніми аваріями та їх тяжкими наслідками.

Використання пасків безпеки є найбільш дієвим засобом захисту водіїв і пасажирів під час ДТП. Застебнуті паски зменшують ризик контакту тіла з деталями автомобіля в разі зіткнення, утримують людину від викидання з автомобіля та небезпечних переміщень всередині автомобіля; зменшують ймовірність завдання травм іншим пасажирам та гарантують оптимальне спрацювання подушок безпеки. За даними ВООЗ, ефективність пасків безпеки для порятунку життів становить близько 50% у ДТП, результатом яких у випадку невикористання пасків стала би смерть водія та пасажирів.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua