Парламентарі вимагають від ГПУ розслідувати причетність Садового до грибовицької катастрофи
четвер, 28 липня 2016, 16:48

Народні депутати фракції «Народний фронт» Ігор Васюник і Михайло Хміль вимагають від Генпрокуратури порушити кримінальне провадження щодо міського голови Львова Андрія Садового у зв’язку з техногенною катастрофою на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів.

На думку парламентарів, ця катастрофа могла бути спричинена діями Садового.

«Сьогоднішня пожежа на Грибовицькому полігоні – вияв давньої проблеми Львова й прилеглих населених пунктів. Львів’яни добре знають про проблему, а мешканці Грибовичів та сусідніх сіл втомилися оббивати пороги львівської мерії», - зазначають народні депутати.

«Садовий є львівським головою з 2006 року, давно обіцяє вирішити цю проблему, - але досі немає навіть реальних спроб. Якби в травні на полігоні не загинули рятувальники, то Садовий і надалі б замовчував цю масштабну екологічну загрозу не лише для Львова, а й для всієї Західної України. Тим часом, мешканці Грибовичів і околиці продовжують хворіти й вмирати від отруйного сміттєзвалища», - наголошують представники «Народного фронту».

Народні депутати повідомили, що звертаються до Генеральної прокуратури України з вимогою розслідувати дії або бездіяльність міського голови Львова Андрія Садового, які могли призвести до тяжких наслідків: спричинення шкоди здоров’ю і смертей громадян, завдання шкоди навколишньому середовищу, створення загрози техногенної катастрофи.

«Очевидно, що до грибовицької трагедії могла призвести службова недбалість або умисні дії Садового. Добре відомо, що десятки українських і західних компаній пропонували мерії Львова спорудити сміттєпереробні підприємства за європейськими стандартам. Сучасні технології дозволяють сортувати й переробляти сміття безпечно для довкілля, - та ще й генерувати при цьому енергію. Є маса можливостей профінансувати запуск таких проектів коштом інвесторів або вигідних кредитних ліній. Але Садовий вперто блокував відповідні рішення Львівської міської ради», - підкреслюють депутати.

«Тим часом в місті процвітає тіньовий, кримінальний бізнес збору й вивезення сміття. Можливо, це влаштовує мера Садового. Саме тому ми вимагаємо від правоохоронців взятися за цю справу на найвищому рівні. Бо це вже проблема не Львова чи кількох сіл, і навіть не західного регіону, а цілої України», - наголошують Ігор Васюник і Михайло Хміль.

Як відомо, 30 травня на Грибовицькому полігоні твердих побутових відходів сталася пожежа, під час гасіння якої відбувся зсув сміття. В результаті під завалами загинули рятувальники ДСНС. 28 липня на сміттєзвалищі знову сталася пожежа. Загорання зафіксували о 5:41. Цього разу вогонь охопив площу 150 м².

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua