Міністерство юстиції вже найближчим часом звернеться до парламенту з ініціативою повністю відмінити судовий збір для громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях і звертаються до українських судів, щоб отримати свідоцтво про народження.
Про це в ході прес-конференції, присвяченій трьом місяцям дії спрощеного порядку отримання відповідних документів, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.
«Враховуючи те, що цей порядок виправдав себе з точки зору практичного застосування і отримав позитивну рекомендацію ООН, ми прийняли рішення ініціювати перед українським парламентом введення пільги щодо сплати судового збору. Міністерство юстиції вважає, що дана категорія справ є соціально чутливою і тому є всі підстави, щоб український парламент звільнив таких громадян від сплати судового збору», - наголосив очільник Мін’юсту.
Він також поінформував, що Мін’юст продовжить запроваджувати аналогічні ініціативи і щодо інших актів цивільного стану: «Ми зараз відпрацьовуємо механізм спрощеної реєстрації шлюбу для осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо забезпечити реєстрацію шлюбу таких громадян невідкладно за їхньою заявою до будь-якого РАЦСу по всій території України».
Водночас він повідомив, що за три місяці дії спрощеного порядку отримання реєстрації громадянського стану для жителів тимчасово окупованих територій легальні українські документи отримали майже 6 тис. громадян. При цьому, в Україні немає жодного регіону, де б наші співвітчизники не скористалися такою можливістю.
За його словами, лідерами у видачі документів громадянам, які проживають на тимчасово окупованих територіях, є Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька області, а також місто Київ.
«Це красномовно доводить, що міфи, які розповсюджуються російською пропагандою, що люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях погано ставляться до української держави і української влади не відповідають дійсності», - заявив очільник Мін’юсту.
Павло Петренко також зазначив, що міжнародна спільнота, передовсім організації, які здійснюють моніторинг порушення прав людини, дали позитивний висновок щодо запровадженого механізму видачі документів.