Міністр юстиції, представник партії «Народний фронт» Павло Петренко презентував вихід проекту «Онлайн будинок юстиції» на всеукраїнський рівень.
Віднині послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу.
«Сьогодні ми презентуємо вже як національний проект «Онлайн будинок юстиції», який пропрацював у тестовому режимі на рівні Києва майже рік. Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця», - зазначив Павло Петренко.
На порталі сервісу можна знайти інструкцію з отримання кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук. Українці також можуть отримати інформацію з усіх реєстрів Мін’юсту, зареєструвати громадське об’єднання або засіб масової інформації, отримати дані про електронний цифровий підпис.
«Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна», - додав міністр.
Він нагадав, що Мін’юст ще 3 роки тому ухвалив рішення максимально рухатися до передових технологій.
«Ми почали боротися з бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще 3 роки тому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині ми входимо в лідери серед державних органів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи у сфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють в Міністерстві юстиції, наших друзів, колег та волонтерів з ІТ галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новий простір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами», - наголосив Павло Петренко.
Він також звернувся до депутатів Верховної Ради з проханням вже найближчого пленарного тижня прийняти один з найбільш революційних законів у сфері електронних сервісів – «Про довірчі послуги», який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем.
«Це той закон, який фактично не просто відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного врядування і запустити онлайн сервіси, а робить це їх обов’язком. Для українця ‑ це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Якщо він буде прийнятий, Україна в найближчі роки має шанс увійти до клубу найбільш просунутих у сфері електронного врядування країн», - заявив Павло Петренко.