Підписано угоду між Україною та Фінляндією щодо підтримки Нової української школи
понеділок, 5 березня 2018, 15:48

Між Україною та Фінляндією укладено угоду, що передбачає допомогу в підвищенні кваліфікації українських  вчителів, популяризацію освіти, а також покращення освітнього середовища шкіл у межах реформи Нова українська школа.

Документ було підписано міністром освіти і науки, представником партії "Народний фронт" Лілією Гриневич та Міністром закордонних справ Фінляндської Республіки Тімо Сойні.

«Підписана угода (Про реалізацію проекту «Фінська підтримка реформи української школи» - Ред.) передбачає підтримку з боку наших партнерів саме тих напрямів, у яких Фінляндія найбільш успішна. Широковідомо, що у власній освітній реформі фіни зробили ставку на вчителя, і це дало свої результати – зараз середня освіта у Фінляндії одна із найуспішніших у світі.  Передбачений угодою проект матиме орієнтовну вартість 6 мільйонів євро. Він розрахований на 4 роки», – розповіла Лілія Гриневич.

Після підписання угоду має ратифікувати Верховна Рада України. Лілія Гриневич наголосила, що всі ці бюрократичні процедури конче потрібно завершити протягом найближчих місяців.

«Уже 1 вересня 2018 року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу. Така масштабна зміна потребує супроводу та підтримки, і ми розраховуємо на наших партнерів у цьому процесі. Саме тому сподіваємось, що усі процеси, які має пройти ця угода, відбудуться швидко та без зайвих затримок», – зазначила міністр.

Фінляндія є одним з надійних партнерів України. Після Революції Гідності Фінляндська Республіка збільшила об’єм допомоги нашій країні. Так, за останні три роки обсяг наданої гуманітарної та технічної допомоги становить 28,7 млн євро. Фінляндія підтримує реформи у законодавчому, економічному та енергетичному секторах через Раду Європейського Союзу, ЄБРР, Світовий банк та Північну екологічну фінансову корпорацію.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua