Правоохоронні органи мають прозвітувати перед суспільством щодо ходу розслідування справи журналіста Павла Шеремета та продемонструвати політичну волю розкрити це резонансне вбивство.
Про це заявила голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник керівника фракції “Народний фронт” Вікторія Сюмар під час засідання комітету.
У засіданні взяли участь представники Комітету захисту журналістів CPJ (Нью-Йорк, США), які презентували власний звіт про хід розслідування вбивства Павла Шеремета.
“Ми зараз маємо спільно звернутися до керівництва правоохоронних структур до роковин загибелі Павла (Шеремета) все ж таки дати відповідні прес-конференції і дати інформацію суспільству про те, що зроблено правоохоронними органами для того, аби ця справа була розслідувана, аби продемонструвати політичну волю у цій справі”, - заявила вона.
Крім того, Вікторія Сюмар поінформувала закордонних колег про те, що Комітет ВР з питань свободи слова та інформаційної політики “одностайно стоїть на позиції захисту українських журналістів і всі його законодавчі ініціативи були спрямовані на захист прав журналістів”.
“В цьому напрямку було зроблено досить багато. Ці закони відповідають європейським стандартам, жодних обмежень чи цензурних речей наш комітет не пропустив за весь цей час навіть в умовах війни. Тому що, все-таки, ці умови накладають певні речі. Що стосується ситуації всередині України, то наша позиція завжди була однозначною - це ліберальне, конкурентне і вільне медіасередовище”, - наголосила вона.
Народний депутат також підтримала пропозицію американського Комітету захисту журналістів (CPJ) про здійснення Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики парламентського контролю щодо ходу розслідування справи Павла Шеремета.
“Ми цілковито готові докластися максимально до того, аби такий контроль здійснювати”, - підкреслила вона.
“Це (розслідування справи Павла Шеремета. – Ред.) - питання як міжнародного іміджу України, так і, я впевнена, питання честі української влади, яка має всьому світу довести, що після Революції Гідності вона відрізняється від тої влади, яка призвела до цієї революції, в тому числі і своїми діями відносно українських журналістів і нерозкриття справ”, - резюмувала заступник керівника фракції “Народний фронт”.