Сергій Пашинський: США закликають дозволити Збройним Силам закуповувати військові товари без посередників (відео)
середа, 19 грудня 2018, 16:05

Парламент має дозволити Міністерству оборони України бути самостійним замовником послуг оборонного призначення без монополії спецекспортерів, аби у 2019 році Україна могла отримати допомогу США у сфері безпеки на суму 125 мільйонів доларів.

Про це заявив Голова Комітету з питань національної безпеки та оборони, заступник керівника фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський.

Він продемонстрував на засіданні комітету лист від Посольства США в Україні за підписом заступника Голови Місії Памели Тремонт до керівництва ВР та голів фракцій про необхідність ухвалення відповідного законопроекту, аби Україна могла брати участь у Програмі продажу військового майна США (FMS) та отримувати військові товари найвищої якості без посередників.

"США просять Верховну Раду скасувати радянський атавізм монополії спецекспортерів. Вони хочуть надавати допомогу безпосередньо ЗСУ", - заявив представник "Народного фронту".

"Ми з вами на комітеті розробили і вже підтримали законопроект № 9122 (Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом, - Ред), рекомендували його ухвалити, однак уже тричі ВР провалює цей законопроект ще на етапі включення до порядку денного", - повідомив народний депутат.

Голова оборонного комітету підкреслив, що США цим листом дають чітко зрозуміти, що у разі неприйняття таких законодавчих змін, вони не зможуть у 2019 році надати у повному обсязі військову допомогу.

"Я звертаюся до усіх лідерів фракцій, які проповідують із зали парламенту євроінтеграцію та державний патріотизм, давайте оті красиві слова, які ми зранку до вечора розказуємо нашим виборцям на телебаченні, реалізовувати правильними законодавчими діями. Бо скільки можна розказувати, що ми за НАТО, за військово-технічну співпрацю з демократичними країнами, а самим блокувати її?", - сказав Пашинський.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua