В цьому році в Україні очікується збільшення видобутку власного природного газу, а також покращення інвестиційного клімату в газовидобувній сфері.
Про це заявила представник фракції «Народний фронт», член Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Наталія Кацер-Бучковська у п’ятницю в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ».
Народний депутат зазначила, що такі оптимістичні прогнози вона може робити завдяки позитивним змінам у бюджетному та податковому кодексах, які були ухвалені Верховною Радою наприкінці 2015 року.
«Один з позитивних кроків бюджетного та податкового кодексів – це те, що рентні ставки для приватних газовидобувних компаній, які дійсно інвестують в економіку країни та можуть збільшити видобуток власного газу, ми зробили більш сприятливими та такими, що відповідають світовій практиці. І в цьому році ми можемо розраховувати на збільшення інвестиційних програм, на збільшення власного видобутку і, відповідно, на створення кращих ринкових умов», - сказала Кацер-Бучковська.
Більше того, народний депутат повідомила, що у 2016 році український Уряд запланував провести за кордоном низку інвестиційних самітів, на яких буде рекламувати ринок природного газу України.
В цілому, на думку Наталії Кацер-Бучковської, 2015 рік став роком прийняття важливих реформаторських законів, зокрема в газовій сфері. Один з найважливіших законів, за її словами, - це закон «Про ринок природного газу», над яким народні депутати та урядовці працювали більше ніж півроку. Незважаючи на те, що цей закон набув чинності лише 1 жовтня 2015 року, ще необхідно ухвалити цілу низку підзаконних нормативно-правових актів. Ринок природного газу в Україні, за словами народного депутата, вже почав працювати.
«У нас з’явилися перші газові трейдери, суттєво знизилася ціна, порівняно з минулими роками. Фактично, позаминулого року ціна була близько $500 за 1 тис. куб. м. газу, зараз ми можемо купувати по реверсу газ за ціною $190-220 за 1 тис. куб. м.», - повідомила вона.
Крім того, Наталія Кацер-Бучковська заперечила те, що у цьому році може збільшитися ціна на природний газ для населення. Вона зазначила, що завдяки ухваленню закону «Про ринок природного газу» сьогодні ціну на газ в Україні формує саме ринок.
«Якщо кон’юнктура ринку інша і ціна на газ знизилася на світових ринках, то ми можемо закуповувати газ не за фіксованою ціною, як раніше від Росії – монополіста, який поставляв близько 90% газу в Україну, а можемо закуповувати його у будь-якої європейської держави, яка має можливість нам його продати. Відповідно, ці ринкові умови дають нам можливість закуповувати газ по нижчій цині», - пояснила парламентар.