У парламенті цього скликання жодного "гетто" для журналістів не буде, - Вікторія Сюмар (відео)
вівторок, 10 липня 2018, 13:59

У Верховній Раді VIII скликання жодного так званого "гетто" для журналістів створено не буде, натомість буде нормальний відкритий простір для роботи.

Про це заявила голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник керівника фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар в інтерв’ю журналістам.

"Комітете вважає, що положення про акредитацію має бути змінено. І реальні журналісти, які працюють на реальні редакції, висвітлюють реальну роботу парламенту, однозначно, мають якомога швидше мати можливість акредитуватися на кожну сесію з подачею електронної форми заявки. І в той же день отримати відповідь", - заявила вона.

У той же час голова комітету зауважила, що на сьогоднішній день доступ у кулуари парламенту має практично будь-яка особа, яка є представником ЗМІ, і неважливо, реальний цей засіб масової інформації чи ні.

"Ви знаєте, що тут багато людей, які просто приходять гроші попросити або якісь інші питання повирішувати, часто лобістського характеру", - пояснила вона.

Більше того, за інформацією Вікторії Сюмар, яку вона отримала від Служби безпеки України, до парламенту також мають доступ люди, які знімають з пропагандистською метою провокативні відео для російських медіа.

"Ми повинні свої зусилля спрямувати на те, щоб запропонувати нормальний ліберальний, демократичний спосіб відрізняти журналістів, які висвітлюють роботу парламенту, які пишуть безпосередньо про політику, які висвітлюють окремі аспекти роботи народних депутатів - від тих "журналістів", які зареєстровані на неіснуючі видання, і немає жодних посилань на їх публікації чи сюжети", - наголосила вона.

За її словами, одним із засобів для визначення справжності медіа може бути, наприклад, надання журналістом чи виданням двох публікацій, що стосуються політики та роботи Верховної Ради.

"Ми маємо провести цю цивілізовану межу. Має бути забезпечена максимальна робота тих журналістів, які тут працюють. Їм мають бути надані всі можливості: допуск до кулуарів однозначно; створені умови для нормальної якнайшвидшої передачі інформації у прес-центрі. Щоб там був швидкісний інтернет і можна було швидко скинути відео. Щоб можна було робити включення як у студії - як це є в Європарламенті. Ми якраз це хотіли виправити прес-центром, а не створити якесь "гетто" для журналістів. В цьому парламенті, в цьому скликанні його для журналістів не буде. Буде відкритий нормальний простір для роботи", - заявила Вікторія Сюмар.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua