Ухвалення закону щодо енергетичної безпеки, який передбачає створення інституту спеціального уповноваженого з енергетичних питань, дасть можливість скоординувати зусилля парламентської дипломатії, Міністерства закордонних справ та Уряду України щодо захисту енергетичних інтересів держави.
Про це заявила член Комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, представник фракції “Народний фронт” Наталія Кацер-Бучковська у вівторок під час брифінгу у Верховній Раді.
Вона повідомила, що напередодні у парламенті був презентований проект Закону України «Про засади державної політики з питань енергетичної безпеки», розроблений представниками різних фракцій, зокрема і “Народного фронту”, з метою стабілізації енергетичної ситуації в Україні та забезпечення енергетичної безпеки.
“Цей законопроект передбачає, у першу чергу, можливість створення інституту спеціального уповноваженого з питань енергетичної безпеки. Це є спеціальна посада для людини, яка буде займатися зовнішньоекономічними та зовнішньо енергетичними відносинами з тим, щоб забезпечити українських споживачів газом, електроенергією”, - пояснила народний депутат.
Крім того, за її словами, цим законом передбачено створення бюро з енергетичної безпеки.
“Також дуже важливим є визначення загроз енергетичній безпеці та їх нівелювання, яким чином з ними працювати”, - додала Наталія Кацер-Бучковська.
Представник профільного комітету також наголосила на необхідності підтримати інші законопроекти з “енергетичного пакету”.
“Є низка важливих законопроектів, які покликані зміцнити енергетичну безпеку. Якщо ми говоримо про газову галузь, це, у першу чергу, збереження нашого транзитного потенціалу. А тому ми повинні думати, що буде з Україною після 2019 року, коли закінчиться транзитні контракти. Чи залишиться Україна основним транзитером газу в Європі чи ні”, - заявила вона.
За словами Наталії Кацер-Бучковської, важливим кроком є сьогоднішнє ухвалення у першому читанні законопроекту щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі №3096 д, який “покликаний на залучення інвесторів у видобувну галузь, на дерегуляцію процедур отримання та відведення земельних ділянок для видобутку та промислової розробки родовищ”.
“Цей закон дасть можливість залучати інвестиції та збільшувати власний видобуток (нафти і газу. - Ред.)”, - підкреслила вона.
Крім того, народний депутат нагадала, що минулого пленарного тижня Верховна Рада проголосувала за зменшення ставки ренти на видобуток природного газу, що “також є дуже важливим кроком для залучення інвестицій, створення робочих місць і збільшення видобутку власного газу”.
“Тому ми сподіваємось, що найближчим часом цей закон («Про засади державної політики з питань енергетичної безпеки») буде прийнятий. І ці два акти в перспективі двох-трьох років зможуть задовольнити наші потреби у природному газі і отримати більш ліквідний та прозорий ринок газу, а також - нижчі ціни на енергоресурси, в тому числі і на газ”, - наголосила Наталія Кацер-Бучковська.
“Ми і далі будемо працювати над законопроектом про енергетичну безпеку і розробляти концепції енергетичної безпеки. Ініціатива “Народного фронту” щодо закону про енергетичну безпеку буде одним з наших ключових пріоритетів на наступний 2018 рік”, - резюмувала депутат.