Україна очікує надання американських протитанкових і зенітних ракет, - Андрій Тетерук
п’ятниця, 23 вересня 2016, 15:29

Сполучені Штати Америки повинні надати Україні зброю для нейтралізації наступального потенціалу російської армії, а також будь-які види військових кораблів, - вважає народний депутат фракції “Народний фронт” полковник Андрій Тетерук.

Так він 23 вересня прокоментував ухвалення Конгресом США закону “Про підтримку стабільності і демократії в Україні”, який передбачає постачання в Україну летальної оборонної зброї.

“Народний фронт” лобіював ухвалення конгресменами цього закону, бо ми дійсно потребуємо багатьох видів озброєння, яке Америка масово виробляє і могла б легко нам передавати - як допомогу, чи за символічну ціну. Насамперед ми чекаємо надання зброї, яка дозволить Україні нейтралізувати наступальний потенціал Росії. Її потенціал - це авіація (насамперед тактична), ракети і танки. Отже, нам потрібні сучасні протитанкові й зенітно-ракетні комплекси. Взагалі, будь-які засоби протиповітряної й протиракетної оборони, які Америка зможе надати. Захист від ворожої артилерії ми більш-менш налагодили. Танки й артилерія в нас достатньо потужні. А влітку, після візиту Арсенія Яценюка до Вашингтона, США поставили Україні партію контрбатарейних радарів (це нелетальна зброя, але тактично досить важлива). Є й нові українські розробки - керовані снаряди, - які вже постачаються військам”, - заявив Тетерук.

Він також додав, що Україні знадобляться більшість класів військових кораблів, які перебувають в резерві американського флоту.

“ВМСУ фактично знищені внаслідок російської окупації Криму, в нас майже не лишилося ані бойових кораблів, ані озброєння для них. Реальною силою є лише морпіхи з береговою артилерією та невеликий авіазагін. А Штати постійно переозброюють свій військовий флот. В них є відносно новий, в хорошому стані, законсервований корабельний склад. Ці кораблі не треба замовляти на заводах, їх можна швидко передати Військово-Морським Силам України. Ми з радістю приймемо більшість цих кораблів: від тральщиків і буксирів - до десантних кораблів та фрегатів. Йдеться, насамперед, про ті класи кораблів, які Україна поки не виробляє. Відповідно, в США є й запаси відносно сучасного ракетного озброєння та вертольотів конкретно для цих кораблів. Така допомога дозволить різко підсилити морський компонент оборони України на ближчі 10-15 років; навчати моряків не в класах, а в плаванні”, - пояснив Андрій Тетерук. 

Андрій Тетерук - професійний військовий, пройшов шлях від командира взводу в Сухопутних Військах та Внутрішніх Військах МВС - до начальника штабу миротворчої місії України в Косовому. Під час АТО повернувся з цивільного бізнесу, створив батальйон особливого призначення “Миротворець”. Полковник поліції.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua