В Європі закликали усі реформаторські сили України знайти порозуміння та продовжити реформування країни, - Остап Семерак
середа, 2 березня 2016, 10:55

Парламентський комітет асоціації між Україною та Європейським Союзом закликав усі реформаторські сили України знайти порозуміння, зосередити зусилля на пошуку виходу з політичної ситуації, що склалася, та продовжити реформування країни.

Про це йдеться у спільному комюніке Бюро ПКА Україна – ЄС, оприлюдненому у Брюсселі 2 березня після завершення засідання під спільним головуванням Андрея Плєнковіча з боку Європейського парламенту та Остапа Семерака з боку Верховної Ради України.

Як повідомив Голова Української частини Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС, народний депутат фракції «Народний фронт» Остап Семерак, зустріч Бюро відбулась в рамках «Українського тижня» в Європейському Парламенті, що є «безпрецедентним заходом, який свідчить про підтримку Європарламентом Верховної Ради України на її модернізаційному шляху, а також на фоні другої річниці Революції Гідності».

Члени Бюро, зокрема, наголосили, що сьогодні на українську владу покладається історичне завдання всеосяжного реформування країни, що відповідає високим очікуванням її громадян.

«Це включає в себе, перш за все, викорінення корупції, деолігархізацію суспільства і реформування системи судочинства», - йдеться в заяві.

Крім того, автори комюніке вітають процес реформування України, що триває, а також імплементацію Угоди про асоціацію, незважаючи на складну безпекову ситуацію, спричинену російською агресією.

«Для того, щоб продовжувати здійснення системних реформ, Україні потрібен ефективний уряд, який би спирався на стабільну більшість. Саме тому, ми закликаємо всі реформаторські сили України знайти порозуміння і зосередити зусилля на пошуку виходу з політичної ситуації, що склалася», - наголосили вони.

Члени ПКА так само підтвердили свою «однозначну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів» та закликали  Російську Федерацію «припинити окупацію Криму та агресію на Сході Україні».

«Ми вважаємо, що Мінські домовленості відкривають шлях до початку мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій, саме тому, закликаємо Російську Федерацію виконати ще не виконані нею зобов’язання в рамках Мінських домовленостей. Нагадаємо, що обмежувальні заходи, введені Європейським Союзом щодо Росії, повинні залишатися в силі до тих пір поки дух і буква  Мінських домовленостей не будуть в повній мірі імплементованими», - заявили члени Парламентського комітету.

Водночас вони «з прикрістю констатували погіршення безпекової та гуманітарної ситуації, у зв’язку із російською агресією на Донбасі», і висловили «глибоку стурбованість з приводу порушень прав людини в окупованому Росією Криму», а також відзначили свою готовність сприяти максимальному розголосу цих ситуацій.

 

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua