Курс Уряду Арсенія Яценюка на диверсифікацію джерел імпорту газу послаблює
Про це заявив народний депутат фракції "Народний фронт" Михайло Хміль, коментуючи повідомлення про те, що Україна вже більше 300 днів не закуповує газу в
"Те, що Україна утримується від закупівлі росі
йського газу на користь імпорту з Євросоюзу – це серйозне геополітичне зрушення . Виникає запит на інтенсивнішу регіональну кооперацію між державами Центральної і Східної Європи. Йдеться передусім про держави колишнього соціалістичного табору", - сказав він.
"А загроза побудови "Північного потоку-2" в обхід наших країн, лише стимулює співпрацю між ними. У нас спільний ворог – Росія, яка намагатиметься повернути свій вплив на цей регіон, використовуючи газовий і збройний шантаж. Проти України ведеться повноцінна війна, балтійським державам погрожують застосуванням сили, з відкриттям "Північного потоку-2", держави вишеградської четвірки разом з Україною перестануть бути транзитерами російського газу. В таких обставинах Україна й наші найближчі західні сусіди просто приречені на активнішу інтеграцію - не лише економічну, а й військово-політичну", - зазначив Хміль.
Відмова Уряду Яценюка від російського газу, підкреслив депутат, поламала багаторічну стратегію Кремля з використання енергоносіїв, як інструменту геополітичного контролю над Україною.
"Зіскочити з російської газової голки - було одним з перших стратегічних пріоритетів Уряду Яценюка в умовах збройної агресії Росії проти України. Це було надважким завданням", - наголосив парламентар.
"Десятиліттями Кремль методично вибудовував свою газову монополію в Україні, втягуючи в корупційні схеми українську політичну і бізнесову верхівки. Високі неринкові закупівельні ціни, щорічні бюджетні дотації "Нафтогазу" у 5% і більше, - а це десятки мільярдів доларів, - які йшли в російський бюджет або осідали в кишенях наших олігархів і корупціонерів. Через усе це в Україні народжувалися газові принцеси і принци, які робили все, аби ми й далі сиділи на газовій голці Москви", - нагадав представник "Народного фронту".
"Але після Євромайдану, попри пропагандис
тські атаки Кремля в Україні і Європі, нам крок за кроком вдалося досягти поставленої мети. Спочатку Яценюк скоротив купівлю газу з Росії. А триста днів тому ми повністю відмовилися від нього. Це було не лише правильне економічне рішення, а й важливий політичний крок", - наголосив Михайло Хміль.