Відтепер кожен громадянин має можливість напряму звертатися до Конституційного Суду, - Леонід Ємець (відео)
вівторок, 1 серпня 2017, 09:06

Запровадження інституту конституційної скарги дає кожному громадянину можливість напряму звертатися до Конституційного Суду щодо незаконних судових рішень чи невідповідності того чи іншого закону Конституції України.

Про це заявив представник фракції “Народний фронт”, перший заступник голови Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя, співавтор закону про Конституційний суд Леонід Ємець в ефірі одного з телеканалів, коментуючи підписання відповідного закону президентом.

Він нагадав, що до того, як був ухвалений закон про Конституційний Суд, ексклюзивним правом звертатися з конституційною скаргою до КСУ раніше мали лише ТОП-чиновники, серед яких виключно президент, судді Верховного Суду та група з 45 народних депутатів (один чи кілька депутатів не могли звернутися до КСУ, - Ред.).

“Більше жоден суб'єкт не міг звернутися до Конституційного Суду. Уявіть, які шанси у звичайного громадянина були захистити свої інтереси у Конституційному Суді, якщо для цього йому потрібно було заручитися підтримкою 45 народних депутатів або президента. Шанси, м'яко кажучи, невисокі”, - пояснив парламентар.

За його словами, новий закон запроваджує інститут конституційної скарги — “один з найбільш інноваційних демократичних інститутів, який притаманний навіть не всім  європейським країнам із розвинутою демократією”.

“Насправді, це унікальне право. Тепер кожен громадянин може напряму звернутися до Конституційного Суду, якщо вважає, що рішення, які прийняті щодо нього у суді, незаконні і не відповідають Конституції України. Це може бути буть-що: пенсійна реформа, медична реформа, будь-який закон, який зачіпає інтереси та права громадян, а ці інтереси та права захищені Конституцією”, - заявив Леонід Ємець.

“Можливо, колись про цей парламент будуть згадувати саме через те, що він запровадив конституційну скаргу”, - додав він.

Крім того, як наголосив народний депутат, навряд чи слід очікувати, що відтепер Конституційний Суд “завалять мільйонами скарг”. Ємець зауважив, що КСУ не займається окремими спорами, а лише визначає відповідність Конституції України того чи іншого закону. Тому ухвалення Конституційним Судом рішення по тому чи іншому питанню пришвидшить у майбутньому розгляд аналогічних справ у КСУ, а також зробить непотрібним подання майбутніх десятків тисяч схожих скарг, оскільки питання вже буде чітко розтлумачене Конституційним Судом.

“Кожен громадянин має бути впевненим, що незалежно від того, який закон ухвалить Верховна Рада у майбутньому, якщо цей закон буде суперечити Конституції, не треба бути залежним від президента або десятків народних депутатів, можна напряму вирішити це питання”, - підсумував Леонід Ємець.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua