В’ячеслав Кириленко: Закон про частку українських пісень на радіо – це початок мовної деколонізації України (відео)
вівторок, 8 листопада 2016, 19:26

Впровадження закону про частку українських пісень на радіо, який набув від сьогодні чинності,  – це початок процесу мовної деколонізації України. 

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань, представник партії «Народний фронт» В’ячеслав Кириленко під час круглого столу, присвяченого впровадженню в дію норм закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій».

Урядовець назвав ухвалений закон «одним з тих камінців, з яких буде відбудована велика, потужна, міцна споруда національної ідентичності».

За словами В’ячеслава Кириленка, в цьому ж напрямку діють ухвалені раніше закони про люстрацію та декомунізацію. Але найголовніше, на його думку, це «розпочати в Україні процес деколонізації».

«Це дуже і дуже складний процес. І ось цей закон про частку українських пісень на радіо і декілька інших законів, які були ухвалені до того і стосувалися інформаційного простору, кіно та кіновиробництва, - це значні справи, але лише ті справи, які ще на початку шляху. Тому що деколонізація передбачає багато системних дій, пов’язаних із відбудовою національної ідентичності», - заявив віце-прем'єр-міністр.

«Я вважаю, що це питання гуманітарне і національної безпеки. Одне з багатьох, які ми нарешті почали вирішувати. Вперше за 25 років з’явився такий склад депутатського корпусу, який може натиснути – з боєм, до речі, з багатьма попередніми голосуваннями і дискусіями – кнопки «за» цей закон», - підкреслив В’ячеслав Кириленко.

Разом з тим, не зважаючи на успішний початок впровадження закону про частку українських пісень на радіо, віце-прем'єр-міністр наголосив на надзвичайній важливості подальшого моніторингу його виконання. За його словами, у цьому процесі мають брати активну участь не лише Нацрада з питань телерадіомовлення, але й громадськість.

Більше того, як зазначив представник партії «Народний фронт», українській владі слід продовжувати розробляти і впроваджувати закони, які посилюють і захищають державну мову та інформаційний простір загалом. 

«Було доведено подіями 2014 року, що там, де є українська мова – є український суверенітет, там, де її зневажали, не поважали і знищували – там немає українського суверенітету, в тому числі і зараз. В цьому напрямку ми повинні рухатись, коли будемо виносити на розгляд парламенту нові законодавчі пропозиції», - резюмував В’ячеслав Кириленко.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua