Арсеній Яценюк вимагає провести перевірку найбільших державних компаній стосовно відмивання коштів (відео)
середа, 5 серпня 2015, 14:05

Кримінальне провадження щодо компанії «Центренерго» за ухилення від сплати податків – це перший важливий крок. Далі необхідна відповідна перевірка інших державних компаній, які працюють через конвертаційні центри, їх керівників і тих, хто призначав цих керівників державних компаній, - наголосив Прем’єр-міністр України, лідер Політичної партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 5 серпня.

Як доповів на засіданні перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан, ДФС зареєстровано кримінальне провадження щодо компанії «Центренерго» за ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах: «Через чотири податкові ями відмивалися кошти. Нами доведено це, і зараз тривають експертизи, і ми доводимо вину конкретних осіб, хто був причетний до такої схеми».

Глава Уряду наголосив на необхідності визначити «ключові компанії, починаючи з «Укрзалізниці» і закінчуючи «Енергоатомом» та іншими державними компаніями, де найбільші обороти»: «Схема у них проста і зрозуміла - працюють через конвертаційні центри, ухиляються від сплати податків і вимивають державні гроші з державних компаній».

Арсеній Яценюк доручив створити «спільну групу» щодо таких державних компаній та разом із Департаментом боротьби з «відмиванням» доходів провести перевірку стосовно цих державних компаній: «Ми обов’язково знайдемо остаточну фірму, яка безпосередньо займається конвертуванням, вимиває гроші, і тоді ми вийдемо як на організаторів, так і на виконавців».

«Перший крок, який ви зробили по «Центренерго», є дуже важливим. Тепер треба рухатися далі по всіх державних компаніях, і по керівниках державних компаній, і по тих, хто призначав цих керівників державних компаній», - звернувся лідер «Народного фронту» до першого заступника голови ДФС.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua