Європа надає Україні 58 млн євро на розвиток професійної освіти - модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення центрів досконалості, а також зміну змісту, навчання майстрів та вчителів, розробку нових освітніх стандартів.
Відповідну угоду між Україною та Європейською Комісією про фінансування проекту EU4Skills було підписано у Брюсселі в межах засідання Ради асоціації України-ЄС.
"Ми вже давно анонсували переговори з нашими європейськими партнерами про великий інфраструктурний проект для модернізації професійної освіти. Нарешті підписано угоду і ми можемо більш детально говорити про умови цього проекту. Зокрема, він передбачає інвестиції у розмірі 58 млн євро. З них 35 млн євро буде спрямовано безпосередньо на модернізацію інфраструктури, тобто будівництво, ремонти та обладнання. Решту спрямують на модернізацію змісту освіти, навчання педагогів та майстрів тощо", — розповіла міністр освіти і науки України, представник партії "Народний фронт" Лілія Гриневич.
Окрім цієї інвестиції також планується, що Європейський Інвестиційний Банк надасть українському уряду позику під низькі відсотки для збільшення інвестицій у модернізацію закладів професійної освіти. Аби зафіксувати ці наміри, Лілія Гриневич сьогодні в Брюсселі також підписала відповідний Меморандум між МОН та Європейським Інвестиційним Банком.
"Меморандум фіксує наші взаємні наміри, однак поки не містить конкретних цифр. Попередньо ми ведемо мову про позику у розмірі майже 50 млн. Це великі, але дуже потрібні нашій системі гроші. Сьогодні обладнання закладів професійної освіти зношене на 60%, а подекуди навіть на 100%. Ми ніколи не зможемо забезпечити нашу економіку якісними фахівцями, якщо не створимо для них умови для навчання на якісному обладнанні, такому, що вони побачать на власному місці роботи", — пояснила Лілія Гриневич.
Український уряд також систематично інвестує у модернізацію закладів професійної освіти. Так, з 2016 до 2018 року було виділено 200 млн грн на створення навчально-практичних центрів – закладів з найкращим обладнанням для навчання фахівців з найбільш дефіцитних професій. Отже, за три роки вже створено 100 НПЦ.
Для продовження програми в 2019-му уряд передбачив ще 50 млн інвестицій. Завдяки цьому протягом наступного року планується створити ще приблизно 25 НПЦ.