За 15 місяців Україна скоротила держборг на 5 млрд доларів, – Арсеній Яценюк (відео)
понеділок, 27 липня 2015, 18:15

Нинішній Уряд скоротив зовнішній борг країни на 5 мільярдів доларів США – із 73 до 68 мільярдів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України, лідер політичної сили «Народний фронт» Арсеній Яценюк на засіданні колегії Мінфіну в понеділок, 27 липня.

Він нагадав, що Україна залучила 4,6 мільярда доларів США зовнішніх запозичень: «Усі ці гроші пройшли транзитом через Державний бюджет. Ми заплатили по боргам, які не ми брали».

Глава Уряду зазначив, що Уряд не може витрачати ці кошти ні на національну безпеку та оборону, ні на соціальні виплати: «Ці кошти ідуть на те, щоби країна вирішила фінансові проблеми і щоби в Україні не повторювався сценарій, який відбувся в Греції. Тобто, це фіскальна, бюджетно-фінансова стабілізація».

Економічне зростання, підкреслив він, можна забезпечити за рахунок іншої частини коштів – зокрема допомоги Світового банку, Європейського інвестиційного банку. Загалом такої допомоги Україна отримала 1 млрд доларів США, 400 мільйонів доларів – програма по енергоефективності.

Водночас Глава Уряду наголосив, що державні компанії та органи місцевої влади зволікають із використанням цих коштів.

Як доповів заступник Міністра фінансів України Артем Шевельов, кошти не використовують, зокрема «Укренерго», «Укргідроенерго», «Енергоатом», «Укравтодор».

Арсеній Яценюк доручив провести відповідні службові розслідування «по всіх міністерствах, які зволікають з використанням коштів і створенням умов для росту української економіки». 

Він підкреслив, що необхідне протокольне рішення про дисциплінарну відповідальність за невикористання коштів міжнародних фінансових організацій на інвестиційні проекти: «Країні потрібно, щоб економіка розвивалася. Це ресурс, який іде на конкретні інвестиції, конкретні інфраструктурні проекти. На будівництво, нові робочі місця і зарплати».

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01021, м. Київ-21, вул. Кловський узвіз, 7
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua