Закон про ГПУ дозволить провести реформу прокуратури і завершити справи проти Януковича і його оточення, - Сергій Драюк (відео)
четвер, 12 травня 2016, 13:38

Ухвалений законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України (№4645) дасть можливість, нарешті, провести належні реформи в системі прокуратури, а також завершити розслідування усіх справ, що стосуються Януковича та його оточення завдяки вдосконаленню процесу заочного засудження.

Про це заявив представник фракції "Народний фронт", співавтор законопроекту Сергій Драюк сьогодні під час брифінгу у парламенті.

За словами Сергія Драюка, законопроект №4645 вносить зміни в чинні закони та норми, які містяться в Кримінально-процесуальному кодексі. Перш за все, мова йде про спеціальне розслідування чи так зване заочне засудження.

"Ці норми вже були у Кримінально-процесуальному кодексі, але проблема у тому, що заочне засудження досі можна було проводити лише в тому випадку, коли особа, яка ухиляється від слідства, оголошена у міжнародний розшук. Але ця процедура дуже складна і довга у часі. Тому були внесені доповнення до цього закону, а саме: особи, які перебувають за межами України більше шести місяців або знаходяться на окупованій території чи у районі виконання антитерористичної операції, тепер також підпадають під ці статті", - доповів народний депутат.

Крім того, як наголосив Сергій Драюк, були внесені зміни до закону про Генеральну прокуратуру щодо розширення кола осіб, які можуть бути кандидатами на посаду Генерального прокурора.

"В цьому немає нічого поганого. Президент отримує  можливість висунути на посаду Генпрокурора особу, яка  може не мати досвіду робити в прокуратурі, але яка мінімум п’ять років займалася законодавчою діяльністю. Цей закон повністю відповідає усім нормам Конституції", - наголосив він.

У той же час представник фракції "Народний фронт" висловив здивування щодо позиції його колег з фракцій "Радикальної партії", "Батьківщини" та "Самопомочі", які не голосували за цей закон.

"Мені незрозуміла позиція цих депутатів. Ми чули від них заклики про те, що потрібно робити реформу прокуратури, необхідно завершити розслідування справ по Майдану, і у той же час вони блокують рішення про призначення Генерального прокурора. Ми ж вважаємо, що цей закон дасть можливість, нарешті, провести належні реформи в системі прокуратури, а також завершити розслідування усіх справ, що стосуються Януковича та його оточення", - підкреслив Сергій Драюк.

 


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua