Закон «Про оцінку впливу на довкілля» зобов’яже бізнес бути екологічно відповідальним, - Остап Семерак
вівторок, 23 травня 2017, 19:05

Ухваливши законопроект 2009а-д «Про оцінку впливу на довкілля», парламент підтримав запровадження в Україні прогресивної європейської моделі екологічної оцінки.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів, представник партії «Народний фронт» Остап Семерак, виступаючи на засіданні Верховної Ради.

«Підготовка цього законопроекту є гарним прикладом співпраці всіх фракцій українського парламенту та Уряду. Прийняття його дало можливість нам втілити прогресивну, оновлену та проєвропейську модель оцінки впливу на довкілля та виконати Директиви ЄС», - підкреслив Остап Семерак.

Нагадаємо, це вже не перша спроба прийняття українським парламентом даного законопроекту. Минулого року законопроект був прийнятий Верховною Радою, але заветований Президентом. Після узгодження та доопрацювання його знову було винесено на розгляд парламенту.

За словами Остапа Семерака, в новій редакції було враховано питання оборони, надзвичайних ситуацій, планованої діяльності на території антитерористичної операції, в зоні відчуження. Також була посилена відповідальність за корупційні правопорушення, доопрацьовані питання участі громадськості.

«В Україні має бути встановлена чітка і прозора процедура оцінки впливу на довкілля. Закон відкриває шлях до екологічної відповідальності бізнесу, чого не було раніше в реаліях України. Без перебільшення, це дуже потужний крок до європейських стандартів життя»,- сказав міністр.

Остап Семерак також нагадав, що прийняття закону є вимогою Угоди про асоціацію, і є основою імплементації «горизонтальних» екологічних директив Європейського Союзу.

«Запровадження інституту ОВД дозволить реалізовувати положення конвенції Еспо та Орхуської конвенції, а також виконати зобов’язання за Угодою про заснування Енергетичного Співтовариства. Це важливо і часу зволікати немає, оскільки справа проти України з недотримання зобов’язань вже відкрита Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Загрози для довкілля мають бути враховані заздалегідь – до початку ведення планової діяльності. Попереджати простіше, ніж ліквідовувати наслідки», - зазначив він.

Міністр також подякував народним депутатам за активну позицію  і розуміння важливості законів для збереження довкілля.

«Окрема вдячність неурядовим екологічним організаціям, Європейській Комісії та міжнародним партнерам за ефективну співпрацю та адаптацію законів до українських реалій, допомогу у пошуку збалансованих рішень», - сказав Остап Семерак.

Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua