Законопроект про судоустрій і статус суддів знищує корупцію всередині судів, - Леонід Ємець (відео)
четвер, 2 червня 2016, 12:11

Ухвалений законопроект №4734  «Про судоустрій і статус суддів» не просто звільняє суддів чи змінює назви – він знищує корупцію всередині судів та запроваджує єдину судову практику.

Про це заявив народний депутат фракції «Народний фронт» Леонід Ємець під час виступу в парламенті в четвер.

«На чому взагалі ґрунтується корупційна складова в судах? На можливості отримати потрібне рішення: не сподобалося рішення – ідеш до іншого судді або в інший суд, там домовляєшся й отримуєш потрібне тобі рішення», - пояснив він.

За словами представника «Народного фронту», є випадки, коли в пленумі Верховного Суду в одній палаті є два не просто різних, а протилежних рішення по одній справі. «Тому цей законопроект вирішує ключове питання – запроваджує єдину судову практику. Після цього протягом 3-4 років кількість судових спорів у нашій країні взагалі має знизитись на декілька порядків, тому що ви відкриваєте закон, єдину судову практику, і одній зі сторін взагалі немає сенсу витрачатися на адвокатів, бо вже є одне рішення», - додав народний депутат.

«Всі інші питання направлені на вирішення головного. Це – і ліквідація Вищого господарського, Вищого адміністративного та Вищого спеціалізованого судів, і запровадження відкритих конкурсів на ці посади, і відставка суддів Верховного Суду з можливістю приходу на ці посади людей, які ніколи не працювали в цій корумпованій системі, а є професійними адвокатами або викладачами, і передбачена процедура створення Антикорупційного суду», - уточнив Леонід Ємець.

Даний законопроект було підтримано в цілому 281 голосами парламентарів.


Слідкуйте за діяльністю команди "Народного Фронту"
в соціальних мережах

Зв'язок

Головний офіс

01001, м. Київ-1, вул. Велика Житомирська, 20
(044) 359 0763
press@nfront.com.ua