В результаті роботи центрів пробації, що входять до структури Міністерства юстиції, кількість вчинених неповнолітніми кримінальних правопорушень зменшилася удвічі, а ті діти, які проходили перевиховний процес і пробаційні процедури у нових центрах, більше не оступаються.
Про це заявив представник фракції «Народний фронт», член Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Андрій Помазанов сьогодні під час презентації результатів роботи пілотних проектів щодо пробації неповнолітніх.
«Кількість вчинених неповнолітніми кримінальних правопорушень дійсно зменшилася удвічі, а ті діти, які проходили перевиховний процес і пробаційні процедури у нових центрах, а не ходили ставити відмітки у застарілі інспекції, - більше не оступаються. Нашим спільним завданням є повернення суспільству повноцінної людини, а не озлобленого підлітка. Працюємо далі», - наголосив народний депутат.
Більше того, він зазначив, що наразі у парламенті лежить кілька законодавчих ініціатив у цьому напрямку, які були розроблені спільно з українськими та закордонними експертами.
«Були розроблені якісні законопроекти, які вже пройшли профільні комітети і чекають лише на ухвалення рішення в залі парламенту. У вересні ми підійдемо до цих законопроектів більш конкретно. Я особисто ініціюватиму, щоб їх ставили на початку порядку денного», - підкреслив Помазанов.
Він також зазначив, що запровадження повноцінної системи пробації для неповнолітніх – це можливість повернути підлітків, які зробили помилку, до нормального життя.
«Ми використовуємо досвід наших закордонних колег. Ми розуміємо, що наші діти – це майбутнє нашої держави, і тому ми повинні зробити все для того, щоб їх перебування в установах виконання покарань чи на контролі центрів пробації не було знущанням і забезпечувало повну ресоціалізацію і повернення повноцінного елементу громади до суспільства. Ми маємо забезпечити і навчання, і психологічне перевиховання, й інші ініціативи», - додав він.
За інформацією Міністерства юстиції України, починаючи зі старту пілотних проектів з пробації для неповнолітніх у 2011 року в них взяли участь 348 підлітків, які відбували покарання на волі. 345 з них завдяки роботі зі спеціалістами не вчинили повторні правопорушення і повернулися до нормального життя.
Законом України «Про пробацію» визначено, що пробаційна програма – це програма, що призначається за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити.